Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla instytucji non profit

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją na

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla instytucji non profit

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że instytucje społeczne i charytatywne prowadzą nader sensowne projekty i rekrutują do nich zmotywowanych działaczy, to doskwiera im brak fachowego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Coachowie z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne szkolenia z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą zgłosić swój udział kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Rejestrować się mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również indywidualni działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże beneficjenci powinni znaleźć miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w jednostkach niedochodowych

zarządzanie grupą aktywistów – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest ilość dostępnych w danym kwartale miejsc oraz uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – komentuje Adam Pasternak, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy kampanie staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w tych mniej doświadczonych instytucjach. Tam pomoc doradcza i nauka są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi: